Транзитний діалог в мистецтві
від Катерина Рай
«Transition dialogue talks» — це серія з восьми публічних бесід та дискусій з європейськими експертами та представниками культури з України та Німеччини, а також інших європейських країн. Діалоги обертаються навколо культурного розуміння, цілісності та демократії.
Тлом для розмов є політичні та соціальні зміни в Україні та Європі які відбувалися в післявоєнний період 1945-1965 рр. та в період 1989-2022 рр. Переговори супроводжуватимуться виставкою мистецьких робіт українських та німецьких художників,
пов’язані з темою транзитного покоління. Люди, яких ми збираємося запросити, переважно зі світу мистецтва, інтелектуали, такі як письменники, художники, куратори, викладачі, керівники культурних закладів тощо. Зустрічі дадуть можливість знайти відповіді в бесідах безпосередньо з українцями, як інший спосіб осягнення повномасштабної війни всередині Європи. Основні теми дискусій: “Міфи та брехня імперій”, “Свобода і розгубленість. Перебудова”, “Кордон як поняття незалежності”, “Пам'ятники як нова динаміка”.
У проєкті беруть участь українські художники та їх твори: Арсен Савадов, Сергій Петлюк, Даніїл Шуміхін, Олег Тістол, Даніїл Галкін, Марта Ващук, Микола Рідний, Влада Ралко, Микита Кадан. З німецького боку представлені роботи Армана, Зігмара Польке, Йозефа Бойса, Еміля Шумахера, Йоганни Райхе, Кокі Танаки, Романа Цеслевича.
Партнером проєкту виступає LWL-Museum für Kunst und Kultur, який об’єднує 1000 років мистецтва, починаючи з раннього середньовіччя до сучасності. Загалом колекція LWL-Museum налічує понад 350 000 картин, скульптур, фотографії, малюнки та гравюри, монети та предмети, а також 135 000 книг. В колекції музею твори мистецтва Генріха Брабендера, Лукаса Кранаха Старшого, Франца Марка, Ернст Людвіг Кірхнер, Августа Макке, Отто Пієне, Герхард Ріхтер і Розмарі Трокель та багатьох інших.