Проєкт - Складнощі переходу
Проєкт є продовженням "Транзитний Діалог 2019-2021. Робота зі змінами в демократичний спосіб". Росія вибула з проєкту у звʼязку з забороною діяльності німецької партнерської організації на території РФ
- Автор
- Олена Правило
- Дата
- Місцезнаходження
- Україна
Oпис
Проєкт "Складнощі переходу" спрямований на розробку та апробацію нових навчальних форматів, перш за все за допомогою усної історії та роботи зі свідками епохи, підвищення кваліфікації педагогів і співробітників музеїв. Проєкт допомагає знайти нові шляхи пояснення транзиту та відновити втрачені зв’язки між різними поколіннями. Початкове положення з якого виходить проєкт: недостатність сучасних підходів і методик до переосмислення перехідного періоду (переважно 1990х років) в шкільній та позашкільній освіті. Особливо щодо усної історії. Викладачі часто не мають достатнього інструментарію та напрацьованих навичок взаємодії з свідками епохи. Розповіді свідків транзиту не сприймаються як цінність, і самі свідки не мають кваліфікації для виступів перед публікою, зокрема школярами.
Мета
Мета проєкту розвиток сучасних підходів до переосмислення процесів трансформації в 1990-х роках в шкільній та неформальній освіті через співробітництво та обмін досвідом між партнерами з шести країн: Німеччина, Польща, Україна, Білорусь, Грузія, Росія (вибула з проєкту).
Партнери
DRA e.V., Німеччина. ECLAB, Білорусь. Єльцин Центр, Росія (вибула). SovLab, Грузія. HumanDoc, Польща.
Зацікавлені сторони
Викладачі, історики, дослідники суспільних процесів, медіа, школярі, митці, активні громадяни
Спонсорство
За підтримки Міністерства Закордонних справ Німеччини