Проєкт - Транзитний Діалог 2019-2021

Робота зі змінами в демократичний спосіб

Автор
Олена Правило
Дата
Місцезнаходження
Україна

Oпис

У 2019 східна частина Європи відмічає 30-річчя від початку транзиту від комунізму, який почався з падіння Берлінської стіни. Через два роки після якого ми спостерігали розпад Радянського Союзу і війну у колишній Югославії. Свідки та учасники цих подій досі активно формують соціальне, політичне і культурне життя. Тим часом прийшло нове покоління, яке не має прямої пам’яті ні про комунізм, ні про перехідний час. Їх знання та сприйняття цього нещодавного минулого переважно базується на історіях старших поколінь і публічних політизованих та інструменталізованих дискурсах. Базуючись на цьому контексті та як практика історії і громадянської освіти, ми ставимо собі за ціль подивитись ближче на дві сфери які найбільше доклались до формування розуміння і сприйняння нещодавного минулого – публічний дискурс та навчання перехідному часу. Наші фокуси уваги при цьому тримаються на наступному: національний контекст (у всіх партнерських країнах), локальний контекст (в кожній країні поза великими містами у сільській місцевості) та міжнародний контекст (обміни, спільне знання та порівняння знахідок). Співпраця є продовженням проєкту "Мапування транзитного покоління" (2015-2017)

Мета

Мета проєкту більш багатогранне та довершене розуміння впливу транзиту на суспільства у Східній Європі та на те як саме історія і громадянська освіта можуть допомогти у цьому питанні. Проект заплановано як трирічну двохрівневу програму, а саме: 1. Аналіз та активний внесок у публічний дискурс про транзит. Ключові питання полягають в тому чи присутнє у публічному дискурсі багатоманіття перспектив, чи чутно різні голоси та що саме може бути зроблено щоб забезпечити різноманіття точок зору. Яка роль міжнародних взаємодій для кращого розуміння національного контексту? Які формати та методи можуть бути використані для популяризації теми і залучення ширшої аудиторії до теми транзиту. Другим завданням є аналіз та внесок у навчання транзиту з врахуванням історії та громадянської освіти. Ця частина роботи включає аналітику шкільних навчальних програм та підручників, щоб з’ясувати, як транзит вчать у формальних навчальних закладах. Частина дослідження вивчає методи та підходи до навчання. Міжнародний компонент програми спрямований на транснаціональне порівняння. Крім того, на основі аналізу ми сформулвали рекомендації з вдосконалення існуючих матеріалів та запропонували розробку нових. Були вивчені приклади провідного досвіду, міжнародні зустрічі та обмін практикою, а також робочі методи та підходи.

Партнери

DRA e.V., Sofia Platform, Foundation Wissen am Werk, Education Development Center, Центр громадянської освіти, Пермський центр громадянської освіти та прав людини

Зацікавлені сторони

Викладачі, історики, дослідники суспільних процесів, медіа, школярі, митці, активні громадяни

Спонсорство

За підтримки Німецької Федеральної Агенції по Громадянській Освіті BPB

Координує програму “Активні громадяни”. Очолює ГС “Асоціація Активних Громадян”, є членом групи “РПР-культура” та експерткою по оцінюванню проєктів в іноземних і національних фондах. Вважає, що активізм з часом має переростати в професіоналізм.

Олена Правило
Олена Правило
Голова ГО, менторка, координаторка проєктів

Більше проектів

Складнощі переходу

Проєкт є продовженням "Транзитний Діалог 2019-2021. Робота зі змінами в демократичний спосіб". Росія вибула з проєкту у звʼязку з забороною діяльності німецької партнерської організації на території РФ

Читати далі

Транзитний Діалог 2019-2021

Робота зі змінами в демократичний спосіб

Читати далі

Приєднуйтесь до нас сьогодні

Наш офіс

  • Україна
    вул. Лукянівська, буд. 27 кв.138
    04071, м. Київ